• A-
  • A
  • A+

История училища

Свою історію Комісарівське професійне училище – агрофірма, одне з провідних навчальних закладів у галузі сільського господарства, веде з післявоєнних років минулого століття.

Однією з найбільш важких задач післявоєнної п’ятирічки було відродження та подальший розвиток сільського господарства.

Війна завдала найважчої  шкоди сільському господарству. Фашисти зруйнували і розграбували більше 40% всіх колгоспів та радгоспів.

Післявоєнна відбудова зруйнованого народного господарства країни зіткнулась з величезними труднощами, пов'язаними перш за все з відсутністю робочої сили. Більшість працездатного і кваліфікованого населення країни загинула на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Численність  тракторів у сільському господарстві склала 59% до довоєнного рівню. Обсяг валової продукції сільського господарства зменшився на 40%.

З метою підготовки кадрів для підняття та розвитку сільськогосподарської галузі було засновано у 1947 році училище у районі станції Ломоватка та називалося Алчевська школа механізації

У 1953 році школа реорганізована в училище механізації сільського господарства № 2, а у 1969 році було переведено до селища Комісарівки Перевальського району Ворошиловоградської області.

З 1 січня 1964 року училище перейменовано у Комісарівське сільське професійно – технічне училище №2.

У зв’язку з тим, що училище стало надавати учням повну середню освіту, у 1984 році Комісарівське СПТУ №2 реорганізовано у Комісарівське середнє професійне – технічне училище № 112.

З переходом у нерухомість відділення №4 птахофабрики «Центральний» Комісарівське СПТУ №112 у 1995 році реорганізовано у Комісарівське професійне училище – агрофірму.

З 2001 року разом з професіями «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсаря з ремонту с/х машин та обладнання», «Продавця продовольчих товарів» училище почало проводити підготовку за професіями:

«Слюсар з ремонту автомобілів; водій автомобіля».

З 2002 року – «Повар. Кондитер»;

З 2004 року «Оператор комп’ютерного набору; секретар керівника»;

 з  2008 року – «Електрогазозварник».

Для підготовки майбутніх кваліфікованих спеціалістів у нашому училищі  є 3 учбові майстерні, 4 лабораторії, учбовий магазин та учбове господарство.

Для якісного навчання та проходження виробничої практики учнів наше училище має наступну матеріальну базу:

  • 64 комп’ютера;
  • 20 тракторів;
  • 16 вантажних автівок;
  • 12 комбайнів;
  • 3 автобуси;
  • 7 легкових автомобілів;
  • 2 комбайни « Вектор - 410»
  • комбайн «Дон – 1500»  та 4 комбайни СК – 5 «Нива»

Завдяки використанню сучасної техніки, вдається досягти кращих результатів в професійній підготовці майбутніх кваліфікованих спеціалістів.

Володимир Петрович Отрішко – директор Державного навчального закладу «Комісарівське професійне училище – агрофірма». Народився 4.01.1956 р. на Запоріжжі.

 З 1982 року очолює  наш навчальний заклад. Володимир Петрович відноситься до нового типу керівника, якого можна назвати менеджером . В умовах швидкого здійснювання  змін в освіті треба володіти не лише академічними навиками менеджменту, але і добре знати суть і характер здійснюваних змін, їх нормативно-правове забезпечення, всі зміни законодавчої бази, регулюючої освіту. Завдяки такому керівникові, сьогодні ДНЗ «КПУА» - це сучасний та перспективний навчальний заклад, який випускає висококваліфікованих  працівників.

Всього за 65 років існування училища диплом отримали понад 27 500 кваліфікованих спеціалістів, які успішно працюють  в різних галузях народного господарства України. Своєю працею вони вносять вагомий вклад у розвиток економіки незалежної України.

Навчально-виховний процес забезпечують 12 викладачів загальноосвітніх дисциплін ,  8 викладачів спецтехнологій та 36 майстрів виробничого навчання, професійний рівень яких дозволяє якісно підготувати спеціалістів..

Покращенню організації навчально-виховного процесу сприяє методичний кабінет, в якому наявна необхідна література, методичні розробки. Тут можна отримати інформацію про нову навчальну і методичну літературу.

Для якісної підготовки учнів училище має відповідну матеріально-технічну базу. Лабораторії, навчальні кабінети, навчально-виробничі майстерні укомплектовані сучасним обладнанням, приладами, необхідними механізмами, стендами, макетами.

Величезна увага в училищі приділяється практичній підготовці учнів. Понад 3000 тисяч гектарів землі обробляють співробітники училища разом з учнями. Сьогодні навчальний заклад є найбільшим аграрно-промисловим закладом у Перевальському районі та єдиним училищем - агрофірмою в Україні. На полях вирощується ярова, озима пшениця, ячмінь, овес, соняшник. Частина врожаю здається державі в держрезерв, а частина реалізується на ринку. За виручені кошти училище укріплює свою матеріальну базу і удосконалює учбовий - виховний процес.

В учбовому закладі  для 600 учнів створені всі умови для навчання, проживання і відпочинку.

Система виховної роботи училища дає змогу класним керівникам, майстрам виробничого навчання розвивати пізнавальні інтереси учнів, забезпечувати професійну самореалізацію особистості, виховувати таких громадян, які володіють системою загальнолюдських цінностей, духовними надбаннями українського народу, моральною, художньо-естетичною, правовою та економічною культурою,

що забезпечує фахову мобільність та конкурентоспроможність на ринку праці.

Одним із пріоритетних направлень навчально-виховного процесу є активна робота педколективу з обдарованою та талановитою молоддю. Розвитку творчих здібностей учнів в позаурочний час сприяє мережа гуртків та секцій, що працюють в училищі. Це вокальний, агітбригада, спортивний, «Футбол», хореографія, «Комьютерная грамотность», «Караоке», «Декоративно – прикладне мистецтво»

Жоден концерт чи виховний захід не проходить без учасників вокального та танцювального гуртків. Учні училища завжди є учасниками селищних, районних  та обласних заходів. У 2012 навчальному році вірші Кучерука Юліана ввійшли в  збірник «Видатні герої поруч», Волкова Наталія посіла II місце в обласному конкурсі солістів - вокалістів

Молодь і спорт - поняття невід’ємні. Тому, з великим бажанням учні відвідують спортивні секції, приймають участь у всіх спортивних заходах, що проходять як в училищі, так і поза його межами. Кожен рік наша команда займає призові місця в районних олімпіадах та змаганнях серед учнів ПТНЗ ( I місце у регіональній олімпіаді з штовхання ядра, II місце у бігу 800 м, II місце з футболу, та II місце у регіональній олімпіаді з фізкультури)

Високої оцінки заслуговують співробітники навчального закладу за внесок та розвиток на ниві навчання в училищі:

Меньшиков Віктор Давидович, стаж роботи 34 роки, викладач спецтехнологій;

Поліщук Віктор Францович, стаж роботи 27 років. майстер виробничого навчання;

Тисленко Віктор Миколайович, працює викладачем спецдисциплін 26 років